Rádi byste se vrhli na podnikání, máte i nápad, do čeho se pustit, ale chybí vám finance pro rozjezd? Nebo byste rádi rozšířili váš již stávající byznys? A co vám v tom brání?
Být v trvalém pracovním poměru, nebo podnikat? Tuto otázku si pokládá spousta lidí. Obě varianty mají svá pro a proti. Za trvalý pracovní poměr hovoří jakási jistota trvalého příjmu. Respektive by tomu tak mělo být.
Být na HPP, nebo podnikat?
Zaměstnavatel za zaměstnance navíc platí veškeré odvody, daně, přispívá na důchodové pojištění, popřípadě mu poskytuje další benefity. Zaměstnanec rovněž má nárok na dovolenou, o kterém si podnikatel může jen nechat zdát. Zato je plně svobodný, nemusí nikoho poslouchat, nikam dojíždět a trávit tam celý den. A to co si vydělá, je jen jeho. A může si vydělat opravdu velké peníze. Za splnění jedné podmínky, a to pokud se mu daří. A dařit se mu bude v tom případě, že bude podnikat v něčem, o co má široká veřejnost zájem. A své podnikání bude patřičně rozvíjet. Vše ostatní lze zařídit. I peníze, ať již vstupní investici nebo investici do rozvoje či expanze firmy. Právě od toho tu totiž je americká hypotéka pro podnikatele. O co se jedná?
Úvěr se zástavou nemovitosti
Americká hypotéka pro podnikatele je neúčelový úvěr se splatností až dvacet let se zástavou nemovitosti. Banku tudíž nezajímá, na co finanční prostředky využijete. Klíčová je pro ni hodnota nemovitosti, kterou jí budete ručit. Výše úvěru přitom může dosáhnout až 70 procent zástavy. Její konkrétní parametry vám spočítá hypoteční kalkulačka, která je k dispozici na stránkách amj.cz.
Lepší než podnikatelský úvěr
Pokud se zajímáte o srovnání hypoték a úvěrů, zjistíte, že americká hypotéka ve srovnání s konkurenčními bankovními produkty nabízí jedny z nejlepších podmínek současného bankovního trhu. Například na rozdíl od podnikatelského úvěru má nižší úroky a delší dobu splatnosti, negativem pro někoho může být, že se poskytuje na rodné číslo (nikoliv IČO), a tudíž není možné zahrnout úroky do nákladů.