Ať už žijeme v rodinném domku, máme chalupu nebo balkon, většina z nás na těchto místech používá zahradní nábytek z různého materiálu. Praktické je už při nákupu přemýšlet o tom, kde budeme v zimě tento nábytek skladovat, zda na něj máme prostor uvnitř garáže nebo na půdě, příp. zda bude chtě nechtě zimovat venku. Tomu je dobré výběr přizpůsobit.
Když už máte zahradní nábytek doma, je potřeba se o něj dobře starat během sezóny i po jejím skončení. Teď je v plném proudu a ještě pár měsíců si budeme služby zahradního nábytku užívat. Nač si dát pozor a čemu v péči se věnovat?
Na slunci i dešti vydrží umělohmotný nábytek
Ideální je, když je zahradní nábytek ukryt před paprsky slunce nebo deštěm. Jestliže ale nemáme tuto možnost, je nejlepším řešením koupě zahradního nábytku z umělé hmoty. Třeba umělý ratan při kvalitním zpracování od toho skutečného na první pohled vůbec nerozeznáte. Přitom sestavy z umělého ratanu jsou naprosto dokonalé, jak co se týče pohodlí, tak co se týče vzhledu a prostoru na sezení. Koupit si můžete velké sedačky, křesla různého vzhledu, také ratanové stolky a taburety.
Dřevo nejen během sezóny
Pokud se rozhodnete pro dřevěný zahradní nábytek, je potřeba jej chránit před deštěm a vlhkostí a jednou za rok jej ošetřit (ve většině případů). Během užívání se vyhýbejte odkládání skleniček se studeným nápojem přímo na dřevěný stůl, stejně jako orosených láhví. I vylít barevnou tekutinu může být ošemetné. Záleží na tom, jak a zda máte stůl povrchově ošetřen. Prostírání nebo podtácky jsou tady vždy výbornými pomocníky.
Pokud pozorujete jakékoli počínající poškození škůdcem nebo houbou, hned jednejte. To stejné platí, pokud vám praskne noha u stolu či šprušle na opěrce židle. Čím dříve budete poškození řešit, tím menší škody vzniknou.
Bohatý výběr nábytku do interiéru i exteriéru za výborné ceny, najdete na signal-nabytek.cz.