Neděle, 26 května, 2024
aktualne
magazín

Deset letních interiérů, které vás naladí na optimistickou vlnu

on

Aby působily letne, nejsou nezbytné sluneční paprsky. Konečně, při teplotách šplhajících se k čtyřicítce to ani není žádoucí. I bez toho jsou však veselé a pohodové.

bohémské léto
Zamilovali jste se do boho stylu? Vůbec se vám nedivíme. Svou uvolněností je tento dokonale nedokonalý styl jistou cestou k vroucně slunečnímu interiéru.

ložnice v bohémském stylu, zemitých barvách a v přírodních materiálech
Zdroj: B & M

Barvám a přírodním materiálům k atmosféře dopomůže nábytek s výraznější strukturou. A třásně? Děti květů jejich milovali, dopřejte si je alespoň na dece či polštářích.

Barevně pod nohama
Pátá stěna, jak se často podlaha nazývá, je díky své rozloze výborným způsobem, jak rychle preonačiť ráz interiéru.

Obývák s hnědou sedačkou, tkaným kobercem s květinovým vzorem a krbem obloženým bílým kamenem
Zdroj: Carmine & Teal

Ne, nebudete trhat parkety, stačí položit pestrobarevný koberec. A aby vše spolu ladilo, půjčte si jednu barvu z koberce a doplňky v její odstínech dolaďte interiér. Součástí takové kompozice mohou být nejen textilie, ale i obrazy či dokonce živé květiny. Vše věci, které nestojí mnoho.

Stačí jeden – polštářů na pohovce může být více, ale pouze jeden barevný postačí k tomu, aby rozbil nudu. A aby to bylo dokonalé, jeho barva by se měla objevit i na jiných doplňcích.

V jemné paletě
Módní trendy jsou rok co rok jiné, což však zůstává typické pro jarní a letní kolekce, to jsou pastelové barvy. S oblibou si je oblékáme. A tak jak tyto barvy oživují nás, stejně to dokážou i s našimi domovy.

obývák v pastelových barvách, s šedou sedačkou, polštáři a jednoduchým dřevěným stolkem
Zdroj: Furniturevillage

A zcela nejúžasnější je, že vůbec se nemusíte omezit na jeden či dva barevné odstíny. Důležitý je v tomto případě neutrální základ. Pokud tedy máte doma například šedou sedačku a bílé stěny, poohlédněte se po barevných doplňcích. Neubírá nic ze solidnosti interiéru, ten díky nim bude pouze o něco veselejší.


Tip redakce: nejlepší zvhlčovače vzduchu.


Mohlo by Vás zajímat

Těšíte se na letní grilování? Dejte si pozor na rozdíly mezi...

Teplé počasí je ideálním společníkem pro odpočinek na zahradě. Přesně v tuto chvíli už se lidé starají o nejrůznější plodiny, užívají si pořádné pochoutky...