Neděle, 16 června, 2024
aktualne
magazín

Rozbil se vám porcelán? Vyzkoušejte ho opravit metodou kincugi

on

Rozbití oblíbeného porcelánového talíře či šálky po babičce může zabolet. Pokud se však střepy dají zachránit, nic není ztraceno. Vyzkoušejte místo klasického lepidla porcelán opravit ve stylu kincugi.

Rozbil se mi porcelánový talíř po babičce, na dva kusy, někde jsem četla o asijské metodě lepení zlatem. Jak to funguje a kde koupím věci potřebné ke slepení? Milica, Bratislava

Radí: Katarína Lučeničová, redaktorka

Super, že chcete talíř zachránit. Navíc, tento způsob, který se jmenuje kincugi, vypadá tak dobře, že některé značky ho napodobují již při výrobě originálu.

Kincugi je prastaré japonské umění opravy rozbité keramiky zlatem. Příběh kincugi se začal, když na konci 15. století poslal císař poškozenou keramiku zpět do Číny na opravu a tak vydumali takový způsob, který se stal celosvětovým hitem. Pokud chcete opravit šálek či talíř, hledejte na internetovém trhu soupravu pod názvem kintsugi repair kit, v něm najdete úplně vše potřebné na opravu. Můžete si vybrat odstín zlata nebo stříbra. Není to složité a výsledkem budete nadšená, věřte mi.

Mohlo by Vás zajímat

Těšíte se na letní grilování? Dejte si pozor na rozdíly mezi...

Teplé počasí je ideálním společníkem pro odpočinek na zahradě. Přesně v tuto chvíli už se lidé starají o nejrůznější plodiny, užívají si pořádné pochoutky...